Zdravotnická skupina EUC spustila Virtuální kliniku EUC pro širokou veřejnost. Reaguje tak na aktuální téma rizika nákazy koronavirem COVID-19. Pacienti mohou prostřednictvím chatu s lékařem konzultovat vše, co je k této problematice zajímá, ale konzultovat mohou i celou řadu dalších zdravotních problémů.

Konzultace s lékařem přes chat (textovou komunikaci v reálném čase), nebo videokonzultace, jsou bezplatné vzhledem k současné epidemiologické situaci. A je možné konzultovat jakýkoli zdravotní problém, nejen koronavirus, vystavit e-recept, e-neschopenku nebo žádanku k dalšímu vyšetření.

Jak na to
Do kontaktu s lékařem se pacienti dostanou přes tento webový portál. Zde vyplní jednoduchý vstupní formulář, poté dostanou e-mailem odkaz, pomocí kterého se přihlásí do chatu s lékařem. Tato služba je pro ně otevřena od pondělí do pátku mezi 8. a 18. hodinou.

Pacienti mohou probrat s lékaři nejen vše, co se týká rizika nákazy koronavirem COVID-19 – konzultovat, jak správně postupovat v případě příznaků, které odpovídají možné nákaze, ale i to, jak správně přistupovat k prevenci. Odborníci na chatu také vysvětlí, jak funguje karanténa, co znamená práce v režimu home office, co dělat v situaci, kdy bude z důvodu karantény uzavřena škola nebo školka. Virtuální klinika EUC za účelem vydání e-neschopenky zprostředkuje pacientům, registrovaným u praktických lékařů v klinikách EUC, vzdálený kontakt s jejich praktickým lékařem.