Foto: jedusdobou.cz

Vzdělávací program Jedu s dobou je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Tento již druhý ročník realizuje Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, která sdružuje osoby, které jsou vlastníky nebo provozovateli center realizující nejrůznějších druhy výcviku zaměřené na předcházení ale i řešení krizových situací při řízení motorového vozidla.

Obsahem vzdělávacího programu je teoretická a praktická část. Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu.

V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci.

Výše uvedený program trvá celkem 6 hodin včetně přestávek a je možné ho absolvovat s vlastním vozidlem v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR .

● Termíny, lokality a rezervace účasti zde

Čtěte také

Povinné zdravotní prohlídky řidičů seniorů
● Povinné zdravotní prohlídky řidičů seniorů.
Povinnost pro neprofesionální řidiče seniory posunula novela silničního zákona, platná od 1. července 2013 z šedesáti na šedesát pět let. Zjistěte podrobnosti

● Při prodeji auta se vyvarujte odpovědnosti za provinění kupujícího.
Věděli jste, že pokud spoléháte na to, že převod vozidla zajistí kupující,
vystavujete se nebezpečí, že k přeregistraci nedojde. Za veškeré přestupky
a škody způsobené kupujícím budete zodpovědni Vy! Zjistěte jak se chránit

Aplikace Záchranka může zachránit i Váš život nejen v autě
Používání aplikace je velice snadné a funguje po celém území České republiky. Její hlavní přednost spočívá v tom, že dokáže záchranářům určit přesnou polohu volajícího.Stahujte zdarma zde

Kontroly zraku řidičů budou povinné

● Víte že šedý zákal může být příčinou k zamítnutí lékaře vydat potvrzení způsobilosti k řízení motorových vozidel? Bezproblémová operace šedého zákalu není složitá a je plně hrazená zdravotní pojišťovnou. Čtěte víc

Podívejte se na video jak operace šedého zákalu probíhá a jak se bezprostředně po ní pacienti cítí

Používání mobilních telefonů, počítačů a tabletů nepřispívá zdravému zraku

● Motoristy čeká od října 2018 řada změn Čtěte víc